28 Nisan 2014 Pazartesi

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması Ödülleri dağıtıldı...

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda Rusyalı sanatçı Andrei Popov birinci oldu
Bu yıl 5’incisi düzenlene ve 57 ülkeden 705 eserin değerlendirildiği Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda kazanan karikatüristler belli oldu. Rusya'dan Andrei Popov’un eseri birinci olurken, 
ABD’den Felipe Galindo’nun eseri ikinci, 
Ukrayna’dan katılan Sergei Semendyaev’in eseri de üçüncü oldu.
Türkiye’nin dünya turizm alanındaki bilinirliğinin artırılması ve çizerlerin dünyasından turizm olgusunun nasıl göründüğünü anlamak için düzenlenen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın 5'ncisini kazanan karikatüristler belli oldu. 
57 ülkeden 705 eserin değerlendirildiği uluslararası yarışmada Rusya'dan Andrei Popov’un eseri birinci olurken, ABD’den Felipe Galindo’nun eseri ikinci, Ukrayna’dan katılan Sergei Semendyaev’in eseri de üçüncü oldu. 
Yarışmanın fikir babası rahmetli Prof. Atila Özer adına verilen Özel Ödüle ise Belçika’dan katılan Luc Vernimmen’in eseri layık görüldü(Yukarıda). 
Yarışmada mansiyon kazanan sanatçılar ise şöyle belirlendi: 
Provijn Stefaan (Belçika), 
Pavel Constantin (Romanya),
 Santiago Cornejo (Arjantin)
Cemalettin Güzeloğlu (Türkiye) ve Engin Selçuk (Türkiye) 
TUYED (Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği) ile Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi'nin işbirliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ve Er Yatırım , Club Nena, Club Calimera Serra Palace ve GMC Organizasyon sponsorluğunda gerçekleştirilen 5.Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri Antalya Manavgat’ta düzenlenen törende verildi.
28 Nis 2014 12:18 Pazartesi / mehmetkahraman