12 Ocak 2015 Pazartesi

Karikatürcüler Derneği'ne Kınama...

KARİKATÜRCÜLERİ DAYANIŞMA EYLEMİNE DAVET..
1000 kişilik üyesiyle övünen ancak bu üyelere hiçbir şekilde ulaş/a/mayan ve derneği 150 kişilik yandaş kadrosuyla işlevsellik kazandırmaya çalışan yönetimin tüm çizerleri temsil ettiğine inanmıyoruz.
Fransa‘da yayınlanan “CHARLIE HEBDO“ dergisine yapılan ve dünyaca tanınmış dört karikatürcünün öldürülmesine yönelik bir basın duyurusu bile veremeyen sadece formalite gereği internet sitesinde yayınladığı bir bildiriyle tepki (!) veren, “KARİKATÜRCÜLER DERNEĞİ“ yönetimini şiddetle kınıyor ve göreve çağırıyoruz!
Tüm dünyada sanata ve düşünce özgürlüğüne karşı yapılan yürüyüşlere kayıtsız kalan ve üyeleriyle “BİRLİK ve DAYANIŞMA“ mesajı veremeyen bir kurumun varlığı tartışma konusudur. 
Derneğin yapamadığı bu tepkisel eylemi karikatürü evrensel bir sanat olarak benimsemiş çizgi emekçileri gerçekleştirme kararı aldı.
18 Ocak 2015 Pazar günü saat 14.00‘de A3 kağıda çizdikleri destek karikatürleriyle Beyoğlu‘ndaki Fransız Başkonsolosluğu önünde “CHARLIE HEBDO“ ile dayanışmaya ve sanata karşı yapılan bu saldırıyı kınamaya çağırıyoruz!...